concept cars

KONCEPTAUTOMOBIĻI

Lexus konceptautomobiļi ļauj mums palūkoties uz aizraujošām nākotnes dizaina tendencēm.

main menu lexus brand

DIZAINA
INOVĀCIJAS

Šajā sadaļā aprakstītas mūsu pārsteidzošākās dizaina koncepcijas un sasniegumi.

hybrid cars

HIBRĪDAUTO

Pastāv vairāki hibrīdauto veidi, un tiem visiem ir kas kopīgs.

lexus service

LEXUS
SERVISI

Atrodiet sev tuvāko Lexus centru vai tirdzniecības vietu.

ATPAKAĻ UZ RAKSTIEM

CILVĒKA DABA

human nature

GATAVS NĀKOTNEI

JAUNA PĒTNIECĪBAS IESTĀDE SAGLABĀ AUSTRĀLIJAS AUGUS — PAMAZĀM, PA VIENAI SĒKLAI

Divas spoguļotas taisnstūra celtnes kā no nākotnes paveras pāri krūmājam, mirdzot dienas gaismā un atspoguļojot apkārtējo ainavu. Novietota nostāk no centra, veidojot asimetrisku krustu, šī ēka robežojas ar zemesgabalu Kamberlendas līdzenuma apdraudētās meža zemes ziemeļu pusē un stādaudzētavas dienvidpusē. Celtne šajā vietējā florā labi iederas: tā ir PlantBank augu banka, kas atrodas klusā Austrālijas Botāniskā dārza nostūrī, Mount Annan reģionā, stundas brauciena attālumā uz rietumiem no Sidnejas — šī ēka ir veltīta Austrālijas vietējo augu izpētei un saglabāšanai.

Vairāk nekā pieci procenti Austrālijas augu sugu ir apdraudētas. ”Augi ir mūsu ikdienas dzīves pašā pamatā, tomēr tik un tā to aizsargāšana nav prioritāte,” stāsta Džons Simons (John Siemon), zinātnieks un projekta PlantBank vadītājs. ”Tie attīra gaisu, ko elpojam, ūdeni, ko dzeram, dod mums apģērbu un ēdienu un pat palīdz mums celt ēkas, kurās dzīvojam vai strādājam.”

Līdz šim Simonam un viņa 15 zinātnieku un dārzkopju komandai nācās veikt savu darbu divos lauku fermas angāros, viņa paša vārdiem, ”darot tādas lietas, kas iederētos slimnīcā, tikai ar augiem.” Pateicoties valdības finansējumam, kā arī privātai un korporatīvai sponsorēšanai, 2013. gada oktobrī durvis vēra 20 miljonu Austrālijas dolāru vērtais pētniecības centrs. Tā mērķis? Centra sēklu krātuvē uzkrāt visu 25 000 Austrālijas vietējo sēklaugu paraugus. ”Ar vairumu sugu mums vēl ir daudz darāmā, lai atklātu to sēklu noslēpumus, kas, iespējams, glabā ēdiena, šķiedru un medikamentu ražošanas potenciālu — neatņemamas sastāvdaļas mūsu izdzīvošanai uz šīs planētas,” stāsta Simons. ”Kamēr mērķis nav sasniegts, šis centrs kalpo kā vislabākā apdrošināšana pret bojājumiem vai zaudējumu.”

IZLASIET VISU RAKSTU

Lai Jums nodrošinātu vislabāko Lexus pieredzi tiešsaistē, mēs un izvēlētie partneri mūsu vietnē izmantojam sīkdatnes. Ja Jūs turpināsiet pārlūkošanu nemainot iestatījumus, mēs pieņemsim, ka Jūs piekrītat visu Lexus tīmekļa vietnes sīkdatņu izmantošanai.

LASĪT VAIRĀK