2018 lexus technology hero

TEHNOLOĢIJAS

CELMLAUŽU NOSKAŅAS

Telpas skaņa.

Skaņa visā savā sarežģītībā un skaistumā ir neatņemama mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa – un tiem, kuri ir noskaņoti uz nevainojami izstrādātu akustikas izjūtu, nav nekā aizraujošāka par patiesi kvalitatīvu skaņu. Viens no šādiem cilvēkiem ir holandiešu komponists un tehnologs Pauls Omens (Paul Oomen), kurš stāsta, ka skaņa vienmēr ir bijusi viņa "iztēles līdzeklis".

Agrīnie pētījumi bērnībā par to, ko viņš spēj sadzirdēt, bija daudzsološs visa mūža aizrautības sākums, un Omens ir veltījis savu karjeru, lai būtu vidutājs starp cilvēkiem un skaņas pasauli, un neatlaidīgi pētītu skaņas un tās sarežģītos slāņus mijiedarbībā ar cilvēku.

    2018 lexus technology quote landscape 1920x1080 V2
    2018 lexus technology quote portrait

"[KĀ BĒRNS] ES DUNGOJU MELODIJAS, KAS RADĀS SPONTĀNI UN ATTIECĪGI MODINĀJA MANĀ IZTĒLĒ VESELU SKAŅU PASAULI, KAS PLETĀS TĀLU AIZ MELODIJAS ROBEŽĀM," VIŅŠ SKAIDRO.

Pauls Omens, komponists un tehnologs

"Es klausos, kāda mijiedarbība veidojas starp skaņām un telpu un starp skaņām un manu ķermeni," viņš stāsta. "Jo vairāk iespējams izšķirt telpā skaņas radītās rezonanses un refleksijas, jo vairāk saprotams, ka uztvertās skaņas pilnībā veido cilvēku mijiedarbība ar apkārtējo vidi."

Omens, kurš dzīvo un strādā Budapeštā, kur 2015. gadā viņš nodibināja Telpiskās skaņas institūtu, sākotnēji savu galveno uzmanību pievērsa skaņas konstrukciju radīšanai, komponējot mūziku teātrim un operai. Taču 2007. gadā, viņš pievērsās telpas, skaņas un uztveres izpētei. Savā uzņēmumā 4DSOUND viņš kopā ar savu komandu strādāja pie tā, lai izveidotu vairāk nekā 70 un šobrīd jau tuvu pie simta telpiskas skaņas projektu un attīstītu spēcīgu interesi par klausīšanās pieredzes pilnveidošanu.

    2018 lexus technology1 landscape 1920x1080 v2

"Jo smalkāku mēs padarām savu klausīšanās pieredzi, jo vairāk mēs klausāmies telpiski," viņš paskaidro. "Augstas kvalitātes klausīšanās pieredze nozīmē skaņu sistēmu, kas nepiesaista uzmanību sev, bet gan apkārtējai videi, kuras neatņemama sastāvdaļa ir dzirdamas skaņas, kas kopā ar to atrodas kustībā. Skaņas sistēma ir tikai viens elements; telpas izkārtojums, tās interjera apdare, sociālie aspekti un – ne mazāk svarīgi – skaņas saturs, tie visi ir elementi, kas jāsaskaņo, lai pārveidotu pieredzi visā pilnībā."

Omena gadījumā šī pieredze vienlīdz balstās uz aktīvu klausītāja līdzdalību un uz aprīkojuma kvalitāti.

    2018 lexus technology3 landscape 1920x1080 v2

"Mūsu uzmanības ilgums ir kļuvis tik niecīgs, ka daudziem cilvēkiem milzīgas pūles sagādā tāda uzmanības koncentrēšana, kas būtībā prasa "klausīties"," viņš atzīst. "Ja vēlamies gūt izsmalcinātāku un eksperimentāli saistošāku klausīšanās pieredzi, mums jāsāk ar trokšņa izslēgšanu no savas vides, pretējā gadījumā mēs gluži vienkārši neko nedzirdēsim."

Lai gan viņš joprojām aizraujas ar mūziku, ko komponējis jaunības dienās, un viņu katru dienu ieskauj daudzi daudzdimensionālas skaņas slāņi gan darbā, gan privātajā dzīvē, Omens atzīst, ka viņa iecienītākās skaņas ir miers un klusums.

"Savā ikdienā es visvairāk ilgojos pēc klusuma," viņš atzīst. "Klusums, protams, ir relatīvs, tādēļ, iespējams, klusuma vietā būtu jāsaka "mazāk trokšņa un vairāk telpas", lai manas sajūtas varētu atvērties un elpot, un es sāktu sadzirdēt vairāk."

    2018 lexus technology2 landscape

CELMLAUŽU NOSKAŅAS

PANĀKUMU SKAŅA

Augstākā līmeņa akustiskā pieredze var mainīt visu. No skaļruņu atrašanās vietas līdz pat skaņas kvalitātei – Lexus automobilī rūpīgi izstrādāti visi skaņu veidojošie elementi, lai nodrošinātu izsmalcinātāku un saistošāku skaņas pieredzi ikkatrā klausīšanās reizē. Jauna mākslas veida radīšana no senas tradīcijas.