2018 lexus performance hero

VEIKTSPĒJA

CELMLAUŽU NOSKAŅAS

Inovatīva tehnoloģija ir solis pareizajā virzienā.

Dažkārt, lai atrastu patiesi lieliskas idejas ir ne tikai "jādomā ārpus rāmjiem", bet no tiem jāatsakās vispār un jāsāk no nulles. Tāda bija rūpniecības dizainera un tehnoloģiju inovatora Lorensa Kembala-Kuka (Laurence Kemball-Cook) pieeja, kurš bija apņēmies atrast jaunu un radošu risinājumu arvien pieaugošajām globālā klimata pārmaiņu problēmām.

Kāda ikdienas brauciena laikā uz Lafboro universitāti, kurā viņš beidza rūpnieciskā dizaina un tehnoloģiju studijas, degsmes pilns atrast vēja un saules enerģijas alternatīvu, viņš nosapņoja vēl nebijušu pieeju.

"Es braucu garām Viktorijas stacijai, caur kuru katru gadu plūst 75 miljoni cilvēku, un sāku nopietni domāt par iespēju, kā piesaistīt daļu kinētiskās enerģijas, ko cilvēki rada ejot," viņš stāsta. "Iedvesmojoties pats no sava pētījuma par atjaunojamajām enerģijām un pilsētu infrastruktūru, man bija motivācija domāt par enerģijas ieguvi no pilsētu iedzīvotājiem, ar viņu soļu starpniecību."

    2018 lexus performance1 landscape

Kembals-Kuks nodibināja savu uzņēmumu Pavegen 2009. gadā un sāka izstrādāt atjautīgu ietvju seguma sistēmu. Tajā tiek izmantots kājāmgājēja pēdas spiediena svars, lai saspiestu elektromagnētisko ģeneratoru sēriju, radot rotācijas kustību, kas ģenerē nelielu daudzumu enerģijas, ko var savākt un uzglabāt akumulatoros vai izmantot lokālos elektrolietojumos, tādos kā apgaismojums, sensori un datu pārraide.

Viņš nekavējoties sāka meklēt izdevības, kā popularizēt savu viedo seguma risinājumu, un sākotnēji viņam nācās ķerties pie dažām neikdienišķām metodēm, kā piesaistīt jaunus klientus.

"Lai iegūtu savu pirmo pircēju, mēs bez atļaujas uzstādījām Pavegen flīzi būvlaukumā un tad izmantojām sociālos plašsaziņas līdzekļus, lai sekmīgi pārliecinātu būvnieku iegādāties Pavegen sistēmu," viņš atzīst. "Kopš tā laika esam piesaistījuši starptautisku klientu bāzi, starptautisku partneru tīklu un vadītāju komandu."

 •     2018 lexus performance quote landscape
      2018 lexus performance quote portrait

  "SĀKOT JAU NO PAŠIEM PIRMAJIEM PROTOTIPIEM, MŪSU TEHNOLOĢIJA IR RADĪJUSI LIELU INTERESI, KĀ NO UZŅĒMUMU, KAS VĒLAS AR MUMS SADARBOTIES, TĀ NO DAŽĀDU INVESTORU GRUPU UN, PROTAMS, NO CILVĒKU PUSES, KURI LIETO PAVEGEN," VIŅŠ STĀSTA.

  Lorenss Kembals-Kuks, rūpniecības dizainers un tehnoloģiju inovators
 • Nepagāja ilgs laiks, lai jaunumi par Pavegen sistēmu izplatītos, un šobrīd Kembala-Kuka komanda ir īstenojusi vairāk nekā 200 pastāvīgu un eksperimentālu projektu 30 pasaules valstīs, ieskaitot Dupont Circle Vašingtonā un atsevišķās vietās Londonas centrā.

  Ņemot vērā virkni pilsētu un lielo korporāciju, tādu kā Google un Nike, kas stājas rindā, lai strādātu ar Pavegen, kinētiskās ilgtspējīgās enerģijas nākotne neapšaubāmi izskatās spoža.

      image 2018 07 26 11 00 37 095 v2

Kembals-Kuks ir pārliecināts, ka šai sistēmai ir milzīgs integrācijas potenciāls ar citiem enerģijas avotiem un to var izmantot visdažādākajos pielietojumos, sākot no transporta mezgliem līdz pat skolām un mazumtirdzniecības centriem, lai veidotu pārdomātākas, efektīvākas pilsētas, kas aktīvi iesaistās klimata pārmaiņu problēmu risināšanā.

"Atrisinot enerģijas krīzi, būs likvidēts galvenais sabiedrības izaicinājums, kas sniegs iespēju vairāk radošuma un enerģijas veltīt kādu citu mūsu problēmu, tādu kā pārtikas trūkums vai straujš bioloģiskās daudzveidības izsīkums, risināšanai," viņš stāsta. "Mums ir tikai viena planēta, tādēļ ir tik būtiski, lai mēs sargātu dabas resursus, no kuriem visi esam atkarīgi."

    2018 lexus performance2 landscape

CELMLAUŽU NOSKAŅAS

SOLIS NĀKOTNĒ

Lexus darbības pamatā ir inovācijas un oriģinalitāte. Strādājot jauno tehnoloģiju avangardā un sadarbojoties ar savās jomās labākajiem zinātniekiem un tehniķiem, tā ir patiesa aizrautība – rast pirmreizējus risinājumus, kas Lexus izvirza ārpus konkurences.