lexus RC F GT3 hero

VEIKTSPĒJA

2017 RC F GT3

Jaunu un aizraujošu izaicinājumu pieņemšana ir nozīmīga luksusa dzīvesstila zīmola daļa.

Viens no šiem izaicinājumiem ir nerimstoši pilnveidot un uzlabot mūsu F modeļu veiktspēju. Mēs ticam, ka, vairojot un nostiprinot savu pieredzi dažādās autosporta disciplīnās, mēs spēsim piedāvāt saviem Lexus autovadītājiem visā pasaulē apbrīnojamu braukšanas pieredzi. Tāpēc 2017. gadā mēs palielinām savu fokusu uz autosportu ar RC F GT3.

Mēs esam apņēmušies katrās sacīkstēs ne vien uzlabot savus rezultātus, mēs vēlamies vairot mūsu pieaugošās globālās sacīkšu līdzjutēju auditorijas entuziasmu.
RC F GT3 ir aprīkots ar 5,4 litru V8 dzinēju un sešu pārnesumu sekvenciālo sacīkšu transmisiju. Dzinēja pārsegs, buferi, aizmugurējais spoilers, jumts, durvju paneļi, dzinēja gaisa kamera un mērinstrumentu panelis ir izgatavoti no oglekļa šķiedras, samazinot automobiļa kopējo svaru līdz 1300 kg.

Tagad saņēmis sporta pasākumu organizatoru instances FIA (Starptautiskā Automobiļu federācija) apstiprinājumu, RC F GT3 piedalīsies autosacīkšu čempionātos ASV un Japānā, kā arī atsevišķos Eiropas autosporta pasākumos.

ASV mēs 3GT sacīkšu komandai esam nodrošinājuši divus Lexus RC F GT3 sacensībām GTD klasē IMSA WeatherTech SportsCar čempionāta sērijā. Bet Japānā Super GT sērijā divi automobiļi sacentīsies GT300 klasē LM Corsa komandas sastāvā.

Eiropā divas komandas, kas pērn sacentās VLN izturības sērijā ar diviem RC F GT3 prototipiem, – Farnbacher Racing un Emil Frey Racing – turpinās pilnveidošanas darbus arī šajā sezonā ar mērķi nākotnē sacensties augstākos GT3 sacīkšu līmeņos Eiropā. Tās piedalīsies Eiropas 2017. gada sacensībās, tostarp atsevišķos pasākumos Starptautiskajā GT Open sērijā.

Pagājušogad Lexus kļuva par pirmo Āzijas autoražotāju, kas uzvarēja VLN izturības čempionātā Nirburgringā Nordšleifē, ar RC F GT3 prototipu 2016. gada 8. oktobrī kļūstot par vispārēju uzvarētāju VLN9 sacensībās.

Lexus pērn sasniedza izcilus rezultātus arī ar RC F GT500, vēl vienu uz RC F bāzes veidotu sacensību automobili. 2016. gada RC F GT500 dominēja Super GT sērijā Japānā ar SARD komandu un pilotiem Heiki Kovalainenu (Heikki Kovalainen) un Kohei Hirate (Kohei Hirate) attiecīgi saņemot komandas un pilotu čempionu titulus GT500 kategorijā.

Automobiļa nosaukums LEXUS RC F GT3
Dzinējs 5,4 litru V8
Jauda 373+ kW (500+ DIN ZS)
Grieze N/A
Transmisija 6 pārnesumu sekvenciālā sacīkšu pārnesumkārba
Diski 13 x 18 priekšā, 13 x 18 aizmugurē – centrālā slēdzene 13 x 8 priekšā un aizmugurē ar centru

Bremzes Dzelzs rotori
Kopējais garums 4845 mm
Kopējais platums 2030 mm
Kopējais augstums 1270 mm
Riteņu bāze 2730 mm
Pašmasa 1300 kg