LEXUS JAUNUMI

LEXUS ATKLĀJ PASAULĒ PIRMO TETOVĒTO AUTOMOBILI

Godinot amatnieciskās prasmes un tradicionālo japāņu māksliniecisko meistarību, Lexus ir radījis pasaulē pirmo tetovēto automobili. Unikālo kompaktā Lexus UX krosovera interpretāciju izstrādājusi un radījusi vadošā Londonas tetovēšanas māksliniece Klaudija De Sabe (Claudia De Sabe).

Unikālo kompaktā Lexus UX krosovera interpretāciju izstrādājusi un radījusi vadošā Londonas tetovēšanas māksliniece Klaudija De Sabe (Claudia De Sabe).
Audekla vietā izmantojot baltas krāsas automobili un tetovēšanas adatas vietā – Dremel urbi, De Sabe visā automobiļa garumā izveidoja iespaidīgu dekoratīvo elementu ar koi karpu. Koi karpas motīvs ir plaši izplatīts tradicionālajā japāņu mākslā, un tā simbolizē laimi un neatlaidību.
De Sabe izmantoja Dremel urbi, lai atbrīvotos no virsmas krāsas slāņa, atklājot zem tās esošo metālu un tādējādi izveidojot rakstu, un tad ar rokām uzklāja piecus litrus auto krāsas, lai izceltu detaļas. Beidzamajam “otas triepienam” viņa izmantoja zelta foliju, lai uzliktu akcentus un piešķirtu dizainam trīsdimensionālu efektu. Pēc tam viss automobilis tika noklāts ar aizsarglakas kārtu, lai tas būtu gatavs izbraukt ielās.
        Lexus tattoo side01
Viss automobiļa tetovēšanas process no pirmajām skicēm līdz rezultātam aizņēma sešus mēnešus, bet pati “tetovēšana” tika veikta piecās intensīvās astoņu stundu darba dienās. De Sabe pastāstīja, ka viens no lielākajiem izaicinājumiem bija strādāt ar objektu, kas, atšķirībā no cilvēka, darba procesā nevar ieņemt ērtāku pozu. Ja, tetovējot cilvēku, mazas kļūdas ir viegli labojamas, tad “gravēšanai” ar urbi ir nepieciešama absolūta precizitāte.
Tetovētajam Lexus UX nav noteiktas cenas, bet tiek lēsts, ka šis darbs varētu maksāt, sākot no 130 000 €.
Šī ir pirmā reize, kad Klaudija pielieto savas prasmes uz metāla, nevis cilvēka ādas, un viņa šajā darbā pamanīja gan līdzības, gan jaunus izaicinājumus.
“Tetovējot cilvēku, jādomā par muskuļiem un audiem zem ādas. Savukārt automobilī jādomā par to, kā zīmējuma forma mainās uz virsbūves,” sacīja De Sabe, kurai darbā palīdzēja japāņu izcelsmes vīrs Jutaro (Yutaro).
“Labākais Lexus UX tetovēšanā un iemesls, kādēļ šis automobilis bija ideāls projektam, ir tā plūdlīnijas forma. Viss ir tik dinamisks – no sānu līnijām līdz pat logu formai. Tā bija ideāla izvēle gan dizainam, gan pašam konceptam,” teica De Sabe, Izlingtonas (Londonā) Red Point tetovēšanas salona līdzdibinātāja.
        Lexus claudia portrait
Projekts ir veltījums Takumi amatniecībai, kas tiek pielietota ražojot ikvienu Lexus. Tā ir saskatāma dizaina detaļās un nevainojamajā apdarē, kas panākta ar cilvēku prasmēm, kas pilnveidotas gadiem ilgās īpašās apmācībās. Līdzīgi Lexus savu transportlīdzekļu dizainā iekļauj tradicionālo japāņu estētiku. Tā pamanāma tādos elementos kā UX vašī (washi) papīra šķiedru salona apdares materiālos un nemanāmajā interjera un eksterjera sapludināšanā caur priekšējo aizslietni, atkārtojot Engawa arhitektūras iezīmes no japāņu mājām.