2017 lda mentor hero

LEXUS DIZAINA BALVAS MENTORI

NERI & HU – arhitekti un starpdisciplinārie dizaineri

Lindons Neri (Lyndon Neri) un Rozanna Hu (Rossana Hu), Neri & Hu Design and Research (Šanhaja) dibinātāji, ir strādājuši pie projektiem visā pasaulē, apvienojot dažādas dizaina disciplīnas, lai radītu jaunas arhitektūras paradigmas. 2014. gadā Wallpaper* Neri & Hu pasludināja par Gada dizaineriem 2014. 2013. gadā viņi tika iekļauti ASV Interjera dizaina Slavas zālē (U.S. Interior Design Hall of Fame). Neri & Hu cieši tic, ka izpēte ir galvenais dizaina rīks, jo ikvienam projektam piemīt savs unikāls konteksts. Sniedzot arhitektu, interjera dizaineru, ģenerālplānošanas, grafiskā un produktu dizaina pakalpojumus, Neri & Hu uzskata, ka mūsdienu problēmas attiecībā uz ēkām ir izgājušas ārpus tradicionālās arhitektūras robežām. Tā vietā, lai sāktu ar dizaina formulām, Neri & Hu darbs balstās uz dinamisku pieredzes, detaļu, materiālu, formas un gaismas mijiedarbību.

    2017 lda mentor neri hu

MAKSS LAMBS – dizaineris

Makss Lambs (Max Lamb) savos darbos rotaļājas ar lauku darbu ainavas tradīciju — pludmale kā lietuve, akmeņlauztuves kā semināru telpa, nocirstas īves Četsvortas muižā kā izejmateriāls un darba objekts. Tikpat ļoti viņu fascinē pilsēta, un viņa spēja pielāgoties un mijiedarboties ar dažādām vidēm ļauj radīt dizainus, kas ir unikāli savam laikam un vietai. Makss nestrādā ar kādu konkrētu materiālu vai procesu, tāpat viņš neizmanto dizainu kā problēmu risināšanas līdzekli. Tā vietā viņš izmanto materiālam piemītošās īpašības, lai nodemonstrētu tā dabiskās tendences un skaistumu. Makss izmanto gan augstās tehnoloģijas, gan tradicionālās metodes, viņš ir gan dizaineris, gan ražotājs, sadarbojas ar lietuvēm un pat rūpnīcām, ja to prasa projekta mērogs vai sarežģītums. Tomēr ir vairāki viņa izmantotie principi, kas paliek nemainīgi, — godīgums pret materiālu un procesa, cilvēka spēju un ierobežojumu svinēšana.

    2017 lda mentor max lamb

ELENA MANFERDINI – dizainere un arhitekte

Elena Manferdini, Atelier Manferdini dibinātāja un īpašniece (biroji Venēcijā, Kalifornijā), ir veikusi dizaina, mākslas un arhitektūras projektus Savienotajās Valstīs, Eiropā un Āzijā, tostarp izstrādājusi Losandželosas Mūsdienīgās mākslas muzeja Paviljonu. Viņas uzņēmums ir sadarbojies ar tādām starptautiski atzītām kompānijām kā Swarovski un Sephora, un viņas darbi ir publicēti žurnālos un citās publikācijās, tostarp Elle, Vogue un The New York Times. Šobrīd strādājot par studiju vadītāju Ziemeļkalifornijas Arhitektūras institūtā, Elena piedalās starptautiskās izstādēs un pasniedz lekcijas Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā, Prinstonā, Činguas universitātē (Tsinghua) un Bauhaus. Nesen viņai tika piešķirts 2013 COLA Padomes biedra statuss, lai veicinātu oriģinālu mākslas darbu radīšanu. 2011. gadā Elena ieguva prestižo Savienoto Valstu Mākslinieku gada grantu (USA), un viņas Blossom augļu vāzes dizains Alessi saņēma Laba dizaina balvu.

    2017 lda mentor elena manferdini

SNARKITECTURE – mākslinieki un arhitekti

2008. gadā Daniels Aršams (Daniel Arsham) un Alekss Mastonens (Alex Mustonen) nodibināja Snarkitecture, eksperimentālu sadarbības praksi mākslas un arhitektūras jomās. Jau kopš studiju laikiem Kūpera Apvienībā Ņujorkā abus draugus interesēja mākslas un arhitektūras pārklāšanās, un viņu pirmais pasūtījums bija no Dior Homme. Savu nosaukumu atvasinājuši no Lūisa Kerola blēņu poēmas „Snarka medības“ (“The Hunting of the Snark”), Snarkitecture rada pastāvīgu arhitektūras mēroga projektu dizainus un funkcionālus objektus jauniem un fantastiskiem nolūkiem, dāvājot pārsteiguma un mijiedarbības mirkļus, kas cilvēkiem ļauj tieši izbaudīt apkārtējo vidi. Pārveidojot pazīstamo neparastajā, Snarkitecture arhitektūrai liek uzvesties negaidītos veidos.

    2017 lda mentor snarkitecture