2017 lda judges hero

LEXUS DIZAINA BALVAS ŽŪRIJA 2017

PAOLA ANTONELLI – kuratore

Paola Antonelli (Paola Antonelli) Modernās mākslas muzejam pievienojās 1994. gadā un šobrīd ir Arhitektūras un dizaina departamenta vecākā kuratore, kā arī MoMA Izpētes un attīstības nodaļas direktore. Viņa ir teikusi runu TED, Pasaules ekonomikas forumā Davosā un vairākās citās starptautiskās konferencēs. Paolas mērķis ir veicināt dizaina izpratni, līdz pilnībā būs atzīta un izpētīta tā pozitīvā ietekme uz pasauli. Šobrīd viņa gatavojas vairākām mūsdienu dizaina izstādēm, kā arī raksta “States of Design” – savu grāmatu par mūsdienās pastāvošo dizaina nozaru daudzveidību un dažādību.

2017 lda judges paola antontelli

ARIKS ČENS – kurators

Ariks Čens (Aric Chen) ir vadošais dizaina un arhitektūras kurators “M+” – jaunā vizuālās kultūras muzejā, kas šobrīd tiek būvēts Honkongā Rietumkoulūnas Kultūras rajonā (West Kowloon Cultural District). Ariks bija Pekinas Dizaina nedēļas radošais direktors un veiksmīgi atkārtoti vadījis pasākumu arī 2011. un 2012. gadā. Čens ir organizējis vairākas izstādes un projektus muzejos, biennālēs un citus starptautiskus pasākumus, kā arī bieži raksta publikācijas dažādiem izdevumiem, piemēram, The New York Times, Monocle, Architectural Record un PIN-UP.

    2017 lda judges aric chen

TOJO ITO – arhitekts

Tojo Ito (Toyo Ito) 1965. gadā absolvēja Tokijas universitātes Arhitektūras fakultāti. Viņa galvenie darbi: Sendai mediatēka, Tamas Mākslas universitātes bibliotēka, Hachioji, Taivānas Universitāte, Sociālo zinātņu koledža (Taivāna, Ķīnas Republika), “Minna no Mori” Gifu Media Cosmos un citi. Pašlaik izstrādātie projekti: Nacionālais Taičungas teātris (Taivāna, Ķīnas Republika), Aomori prefektūras sporta parka atlētikas stadions un vairāki citi. Dažas no neskaitāmajām balvām: Japānas Arhitektūras institūta balva, Zelta Lauvas balva Venēcijas biennālē, Karaliskā Zelta medaļa no Karaliskā Britu Arhitektūras institūta un Prickera balva arhitektūrā.

    2017 lda judges toyo ito

BIRGITA LOMANA – Designboom galvenā redaktore

Pirms pārcelšanās uz Milānu, kur Hamburgā dzimusī Birgita Lomana (Birgit Lohmann) dzīvo un strādā kopš 1987. gada, viņa Florencē studēja industriālo dizainu. Viņa ir strādājusi par dizaineri un produktu attīstības vadītāju pie daudziem itāļu arhitektiem un dizaina meistariem. Birgita ir strādājusi arī kā dizaina vēsturniece tieslietu departamentā un starptautiskos izsoļu namos. Kā pētniece un lektore, viņa ir vadījusi industriālā dizaina seminārus daudzās prestižās starptautiskās universitātēs. 1999. gadā Birgita piedalījās Designboom dibināšanā, kur pašreiz strādā par galveno redaktori, izglītības programmu vadītāju un starptautisko izstāžu kuratori.

    2017 lda judges birgit lohmann

ALISE ROUSTORNA – dizaina žurnāliste

Alise Roustorna (Alice Rawsthorn) raksta par dizainu The International New York Times un žurnālam Frieze. Savā jaunākajā grāmatā “Sveika, pasaule: kur dizains satiek dzīvi” viņa aplūko dizaina ietekmi uz mūsu dzīvi pagātnē, tagadnē un nākotnē. Viņa uzstājas globālos pasākumos, tostarp TED un ikgadējās Pasaules ekonomikas foruma sanāksmēs Davosā, Šveicē. Alise dzīvo Londonā un ir Čisenheilas galerijas un laikmetīgās dejas grupas Michael Clark Company aizbildņu vadītāja, kā arī Vaitčapelas galerijas aizbildne. Par nopelniem dizaina un mākslas jomā viņai ir piešķirts Britu impērijas ordenis.

    2017 lda judges alice rawsthorn

JOŠIHIRO SAVA – kurators

Jošihiro Sava (Joshihiro Sawa) absolvēja Kioto tehnoloģiju institūtu ar inženierzinātņu un dizaina bakalaura grādu. Kopš pievienošanās Toyota Motor Corporation 1980. gadā viņš ir strādājis dažādos ar dizainu saistītos amatos, tostarp par plānošanas globālā dizaina vecāko direktoru. 2016. gada aprīlī viņš kļuva par Lexus International viceprezidentu.

    2017 lda judges yoshihiro sawa