lexus ux hero

LEXUS UX

KOMPAKTĀ KROSOVERA KONCEPTAUTOMOBILIS

Atklāts 2016. gada Parīzes automobiļu izstādē, satriecošais Lexus UX konceptautomobilis ir mūsu vīzija par kompaktu SUV nākotnes pilsētniekiem.

KONCEPTAUTOMOBILIS

UX konceptautomobilis iezīmē jaunu soli Lexus dizaina vēsturē: tas ir jauna veida četru sēdekļu pilsētas krosovers, kurā gandrīz brutālais 4x4 izskats un apvidus automobiļa stāja kontrastē ar zemu klīrensu un kupejas tipa autovadītāja pozīciju.

    lexus ux quoteblock bg

PLŪSTOŠS, SKULPTURĀLS DIZAINS

Dizaina pamatā izmantota futūristiska “no iekšpuses līdz ārpusei” koncepcija, kas rada spēcīgu sinerģiju starp eksterjera un salona stilu. Aizmugurē virsbūve ieplūst salonā, veidojot aizmugures sēdekļu galvas balstu konstrukciju.

 •     lexus ux section02 01

  APGAISMOTS STILS

  Inovatīvas detaļas turpina “no iekšpuses līdz ārpusei” koncepciju. “L” formas dienas gaitas lukturi kā asmeņi pagarina priekšējo lukturu konstrukciju. Aizmugures spoilerī integrēto aizmugures lukturu dizainā izmantots jaudpilns trīsdimensiju princips.

 • REVOLUCIONĀRA DOMĀŠANA

  Pat UX konceptautomobiļa riepas pārkāpj visas robežas: gumija ir izgrebta ar lāzeru tā, lai izskatītos, ka disku spieķi turpinās riepu sānos, radot vienlaidu ilūziju, it kā riepas un diski būtu viena kopīga detaļa.

 •     lexus ux section02 03

  MUSKUĻOTS, TOMĒR ELEGANTS

  Paneļi, kas veido eksterjeru, ir savienoti, radot skulpturālu, juteklisku virsmu, kas atgādina klasiskos sporta automobiļus. Šī arhitektūra ir unikāla Lexus iezīme, un spēkpilnais horizontālais dizains tiek sasniegts ar apjoma, nevis tikai izteiksmīgu līniju palīdzību. Dzinēja pārsega garums ir izcelts vēl vairāk, novietojot kabīnes augstāko punktu dziļāk aizmugurē.

IEKĀPIET UX

Salona priekšējā daļa liecina par izveicīgu izsmalcinātību un autovadītāja līdzdarbošanos. Aizmugurējā daļa ir veidota kā aicinošs dīvāns, kas iekļauts starp durvīm, kas atveras uz aizmuguri. Kontrastējošā krāsu palete sniedz luksusa SUV gaisotni un plašumu.

    lexus ux section03 00
 •     lexus ux section03 01

  DROSMĪGS UN NEGAIDĪTS

  Tradicionālā mērinstrumentu paneļa vietā asas un stūrainas formas pārklājas un saplūst viena otrā, radot ēnu un kontrastu saspēli. Abos paneļa stūros atrodas ekrāni, kas parāda videoattēlus no durvju ārpusē piestiprinātajiem sānu spoguļiem.

 • VIENMĒR SAVIENOTS

  Automobiļa borta HMI (cilvēka-automobiļa saskarne) tehnoloģija tika radīta, lai nodrošinātu intuitīvu trīsdimensiju attēlu autovadītājiem un pasažieriem, kas ir raduši un sagaida vienmēr savienotu vidi.

 • REVOLUCIONĀRĀS TEHNOLOĢIJAS

  Autovadītāja mērinstrumentu panelī ietverta caurspīdīga lode, kas “karājas” gaisā kā hologramma un attēlo analogās un digitālās informācijas kombināciju. Virs viduskonsoles kristāldzidra iekārta veido hologrammas tipa displeju, kas autovadītājam un priekšējam pasažierim attēlo gaisa kondicionētāja un infoizklaides sistēmas informāciju.

  Lexus UX konceptautomobilī izmantotas arī modernas elektriskās tehnoloģijas, piemēram, elektrohromatiski logi un plāni e-spoguļu kameru korpusi tradicionālo sānu spoguļu vietā. E-spoguļu attēli tiek pārraidīti uz ekrāniem automobiļa panelī, kas ir integrēti ne vien kā dizaina elementi, bet informē par visu, ko parasti stāsta mērinstrumentu paneļa instrumenti.

  Spuras motīvs, kas izmantots priekšējos statņos, tiek atkārtots jaunā pašu jaunāko braucēju audio pieredzē – paneļa sānos ir iebūvēta noņemama skanda.

 •     lexus ux section03 04